Test żarówek H4

Trudny jest wybór odpowiednich żarówek H4 do reflektorów samochodowych. Czym kierować się i na co zwrócić uwagę podczas zakupu nowych żarówek?

Test żarówek H4

 

Żarówki H4 należą do bardzo często stosowanych w reflektorach samochodowych, na rynku mamy również wielki wybór tych żarówek w różnych cenach, a producenci opisując swój produkt obiecują nam często bardzo wiele, że tak naprawdę nie wiemy które z nich są dobre i będą spełniały nasze oczekiwania. Problem zaczyna się gdy po przepaleniu się jednej z żarówek reflektorowych zmuszeni jesteśmy do kupna i wymiany jej na inną. Oczywiście dla zachowania równomiernego natężenia światła i dobrej widoczności ważne jest by w takim przypadku wymienić od razu żarówki w obydwu reflektorach. Co kilka lat niezależne magazyny zajmujące się tematyką motoryzacyjną „Auto Motor i Sport”,”Auto świat” „AUTOStraßenverkehr” wraz z „Dekrą” jak i automobilklub „ADAC” przeprowadzają niezależne testy żarówek H4 które chcemy państwu przybliżyć. Testy wykonywane są z pomocą reflektora samochodowego do którego po kolei montowane są poszczególne żarówki różnych producentów. W ten sposób podczas testu badana jest smuga jak i jakość światła która mierzona jest w różnych punktach kontrolnych. Z prawie ponad 20 testowanych żarówek H4, przez wyżej wymienione magazyny motoryzacyjne godnych polecenia jest tylko pięć sztuk, które należą do najlepszych na rynku, trudno jest tutaj jednoznacznie wyłonić faworyta gdyż musimy pamiętać że budowa samego reflektora samochodowego odgrywa tutaj bardzo ważną rolę.

Wyniki testu żarówek H4, oto najlepsza piątka:

 

Tungsram Megalight Ultra +90, Philips X-Treme Vision, Osram Nightbreaker Plus, Ring Xenon Max +100% i Bosch Plus 90 -to najlepsze żarówki wyłonione podczas przeprowadzonych testów które powinny zadowolić każdego kierowcy. W zależności od budowy  reflektora samochodowego żarówki te dobrze oświetlają drogę dając dużą ilość światła przy czym nie rozpraszają go. Jazda samochodem z takimi żarówkami pozwoli nam zauważyć o wiele więcej szczegółów na drodze, znacznie zwiększając w ten sposób bezpieczeństwo. Należy też wspomnieć że żarówki te znacznie  różnią się ceną co może mieć bezpośredni wpływ na ich kupno.

Test żarówek H4 a w szczególności wynik testu powinien ułatwić nam wybór odpowiedniego produktu.

Zobacz również: Test żarówek H7

www.Auto-Poradnik.eu © 2014