Wyposażenie bagażnika, co warto zabrać w podróż

Kiedyś podróżując samochodem bagażnik był pełen części zamiennych i kluczy, a każdy kierowca po części był mechanikiem i sam sobie radził na drodze. Teraz w dzisiejszych czasach wyposażenie bagażnika wyglada całkiem inaczej.

Co powinno być teraz w twoim bagażniku? Co potrzebujesz jadąc za granicę?

Wyposażenie bagażnika, co jest potrzebne by nie dać się zaskoczyć w drodze?

 

Przepisy w naszym kraju mówią nam co należy do obowiązkowego wyposażenia bagażnika, ale jadąc za granicę jest naszym obowiązkiem dowiedzieć się co musimy ze sobą zabrać.

Podróżując po kraju czy europie, a nawet tylko jeżdżac do pracy czy na zakupy, musimy zdawać sobie sprawę z obowiązku udzielania pierwszej pomocy.

W naszym bagażniku nie powinno więc zabraknąć apteczki samochodowej, nie jest ona obowiązkowa w naszym kraju ale za granicą już tak. Moim zdaniem powinna ona mieć swoje miejsce w każdym samochodzie, gdyż w jaki sposób mamy udzielać pomocy innym skoro jej nie będziemy posiadać?

Obowiązkowo w każdym samochodzie musi także znaleźć się trójkąt ostrzegawczy, komplet żarówek zapasowych jak i bezpieczników, nie zajmuje to zbyt wiele miejsca a jest bardzo przydatne i potrzebne. Kamizelka odblaskowa jest bardzo ważna podczas awarii samochodu czy wymiany koła, powinniśmy posiadać nie tylko jedną lecz co najmniej dwie kamizelki dla kierowcy i pasażera gdyż stojąc samochodem na poboczu nie tylko my musimy być widoczni ale również pasażer. Warto czasem sprawdzić w jakim stanie jest klucz do kół i podnośnik, jak również czy koło zapasowe ma wystarczającą ilość powietrza. Para rękawic też bardzo się przyda jak i linka holownicza powinna mieć swoje miejsce w bagażniku.

Obowiazkowa jest również gaśnica powyżej 1 kg z ważną homologacją, nie powinna ona jednak znajdować się w bagażniku, a w miejscu łatwo dostępnym w razie potrzeby jej użycia, czyli wewnątrz samochodu.

Takie wyposażenie bagażnika pozwoli nam podróżować nie tylko po kraju ale i europie, nie musimy obawiać się że podczas kontroli za granicą czegoś będzie nam brakować.

www.Auto-Poradnik.eu © 2014